portal osiedli, dzielnic i miast

Forum Gdańsk

Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Komunikacja » Forum » bilet przez telefon - dlaczego
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

bilet przez telefon - dlaczego

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
tc2 
   

VIP


Wiek: 111
Dołączył: Nie Paź 21, 2007 9:57
Posty: 578
Skąd: Stara Oliwa

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 20:22    Temat postu: bilet przez telefon - dlaczego

W Trójmieście można od roku kupować bilety na część (z wyjątkiem SKM) komunikacji publicznej przez telefon.
Ale jeśli umiecie liczyć, nie liczcie na to.

Za bilety w Warszawie płacę telefonem już od ponad dwóch lat. Robię to tam przez usługę mPay, działającą w prócz Warszawy w kilku innych miastach (ZTM Warszawa, WKD Warszawa, ZTM Lublin, BKM Białystok, ZIKiT Kraków, MPK Inowocław), a która u nas na Wybrzeżu umożliwia np. opłaty parkingowe. Usługa ta ma szersze możliwości, prócz biletów za autobus, opłaty parkingowej, można też tak płacić w sklepach, ale to tu nie na temat.

By tak kupić bilet trzeba się jakoś (przez telefon, choćby i stacjonarny, a najprościej przez internet) zarejestrować, wyznaczyć formę płatności ("portmonetka", czyli dedykowane konto na takie opłaty, lub podczepić się do karty płatniczej MasterCard, lub konta w CitiBanku), a płatność to bezpłatny kod, np najtańszy 20 minutowy bilet ZTM na metro, autobus, tramwaj w Warszawie to (tak mam w kontaktach telefonu) *145*220020# enter.

Każdy telefon komórkowy, zarówno najstarszy "dzwonofon", byle cyfrowy, a nie analogowy, każdy emerycki "dziadkofon", każdy najnowszy iPad, iPhone, lub nawet mój netbook, umożliwia wybranie tego kodu i zakup biletu. Prosto i niezawodnie. Jak już raz się zarejestrujemy, każdy następny zakup biletu to tylko w/w kod, z pamięci kontaktów. A że kodów sterujących systemem jest b.b. wiele, ja pamiętam tylko w/w i kod ogólny MENU, z którego mogę wykonać wszystko inne, włączając w/w bilet. Nie potrzeba super-zasięgu GPRS, płatności za internet, wystarczy GSM. Normalność.

TYMCZASEM u nas

(ale także i w wielu innych miastach), by kupić bilet przez telefon, trzeba skorzystać z aplikacji moBILET. Aplikacji, a nie usługi. Zwróćcie uwagę na tę różnicę. Ta sama aplikacja, lub podobne, działają też w innych miastach, ale np. w Warszawie jest wybór. U nas NIE MA.

A moBILET ma szereg wad, które przeważają nad zaletami. Mimo to działa w większej ilości lokalizacji, niż np. mPay. To mnie zdumiewa i wydaje się nienormalne, a dlaczego, postaram się poniżej uzasadnić.

By kupić bilet poprzez moBILET trzeba się zarejestrować (jak w mPay), zdecydować jak płacimy, a następnie trzeba ściągnąć na telefon pamięciożerną i ultra-toporną aplikację graficzną. (Da się ją ściągać tylko przez GPRS, tylko na jeden telefon. Jak używamy dwóch numerów telefonów, potrzebujemy dwa razy rejestrować, potrzebujemy dwa konta do opłat. Nawet mając ten sam numer telefonu, ale używając kilku aparatów, każdorazowe uruchomienie aplikacji na innym aparacie wymaga skasowania aplikacji na innych aparatach, ściągnięcia aplikacji od nowa, zarejestrowania jej, itd, itp, a historia zakupionych biletów ginie. A da się tą drogą tylko płacić za bilety i za parkowanie, za nic innego, w przeciwieństwie do konkurencyjnych systemów mPay i SkyCash. Po co te ograniczenia? Czyżby dla premii za transfer?!)

Wygląda to tak, że po zarejestrowaniu w moBILET (przez internet, przez SMS premium, telefonicznie) firma przysyła SMS WAP-Push, po odpowiedzeniu na który zmuszamy telefon do ściągnięcia i zainstalowania moBiletu. A następnie aplikację trzeba zarejestrować, łącząc się za jej pośrednictwa z serwerem, na koszt naszego transferu GPRS. Każdorazowy zakup biletu to kolejne krótkie połączenie GPRS, a bilet kupuje się dość skomplikowanie, bo jest ważny tylko na daną linię, tylko na jeden przejazd, co już nie jest wadą moBILetu, tylko nierozgarniętych ludzi, którzy ustawiali nam taryfę przejazdową i nie zechcieli czerpać z wzorów lepszych od siebie, na przykład warszawskiego ZTM. Opłacało by się to i tak, gdyż bilety kupowane tą drogą są i tak nieco tańsze niż kupowane inaczej. Ale jeśli myślicie, że po sprinterskiej pogoni "wsiądziecie do autobusu byle jakiego", wyjmiecie telefon i jak cywilizowany człowiek zapłacicie - jesteście w błędzie.

Podczas gdy na przyjście SMS-a WAP-Push, a następnie na ściągnięcie aplikacji możemy liczyć bez pudła, lepiej nie liczyć na skuteczne działanie samej aplikacji i zakup biletu. Choć instalowałem ją na kilku dobrych telefonach, z których każdy wg. producenta powinien zapewnić sprawne działanie aplikacji, z których w każdym korzystałem z internetu, z innych aplikacji, w 3 przypadkach na 4, zamiast skutecznie zarejestrować ściągnięty już moBilet i za jego pośrednictwem kupić bilet, patrzymy na klepsydrę i komentarz telefonu "przesyłam dane", a potem otrzymamy informację "Błąd komunikacji. Proszę sprawdzić ustawienia GPRS w telefonie!" (w mPay niemożliwe, on nie korzysta z GPRS, bo nie wymaga instalowania żadnej obrazkowej pokraki). Tak jakby sama ta aplikacja przyszła pocztą gołębią, a nie poprzez to rzekomo nie działające GPRS.

Wykluczam przy tym przypuszczenie, że opisane trudności z używaniem moBILETu wystąpiły z mojej winy, z powodu złych ustawień, lub wad sprzętowych moich telefonów. Mieszkając w Moguncji w Niemczech, na tych samych telefonach używałem do kupowania biletów podobnej aplikacji (RMV.de) i miałem ułamek tych trudności, które nastręcza moBILET.

Oczywiście wiedząc o tej wadzie też możecie z moBILETu korzystać. Sam to robię, przejechałem już z nią wiele razy, bo jak powiedziałem, bilet kupiony nią jest ciut tańszy (normalny papierowy bilet metropolitalny to 3 zł, a telefoniczny 2,60 to plus koszt połączenia GPRS, wychodzi taniej o ~20 groszy). Ale lepiej mieć w zapasie bilet papierowy, lub próbować kupić u kierowcy, może ten akurat, wyjątkowo, ma bilety. Bo kontroler Renomy (słusznie) nie zaakceptuje tłumaczenia, że próbowaliście kupić bilet przez telefon i tak bardzo się staraliście, ale jakoś chwilowo się nie udało.

A dlaczego w ogóle postanowiłem ten tekst napisać, skoro ja sam daję sobie radę w meandrach naszej dziwnej trójmiejskiej rzeczywistości? Ostatnio z ust rzecznika SKM dowiedziałem się, że i oni, jako ostatni w MZKMZG, prowadzą rozmowy z firmą moBILET, by i u nich dało się kupować bilety tą drogą. MoBilet choć gorszy od konkurencji, staje się monopolistą mobilnej sprzedaży biletów. I choć firma ta oferuje usługi gorsze od konkurencji (mPay i SkyCash), to właśnie ona zwycięża. Ich dział promocji ma najwyraźniej argumenty, których wymowa jest dostrzegalna dla zarządów spółek komunikacyjnych, a totalnie hermetyczna dla pasażerów. (No i wkurzyli mnie, bo mają instrukcję i stronę www po polsku i po niemiecku, podczas gdy większość z firm działających w tej branży, w tym rzeczony mPay, mają je albo po polsku i po angielsku, albo w większej ilości języków, bez nieuzasadnionego uprzywilejowania niemieckiego) Sukces moBILETu kosztem konkurencji oznacza jednak pogorszenie, a nie poprawę jakości mojego życia, wolę konkurencję, a wyboru nie dostaję. Wierzę więc, że poddanie tych powszechnie znanych faktów pod jawną dyskusję publiczną może sprzyjać zatrzymaniu tej niekorzystnej tendencji.

Nie jestem związany w żaden sposób z żadną z wymienionych firm, ale ze wszystkich korzystam jako zwykły klient.
muti 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Pią Sie 19, 2005 10:11
Posty: 140
Skąd: Banino

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 9:27    Temat postu: Popieram w całej rozciągłości!!!

Też mialem przyjemność korzystania z mPay w Warszawie oraz z moBiletu w Gdańsku. Instalacja, obsługa i konieczności dostępu do sieci przez GPRS w moBilecie jest 1000-krotnie gorszym rozwiązaniem niż kody USSD w mPay.

Żałuję, że osoby decydujące o systemie płatności za komunikacje miejską mają tak słabe rozeznanie w ofercie dostępnej na rynku.

Poza tym idiotyzmem jest to, że wszystkie miasta nie zgrały się i nie wykorzystują tego samego systemu płatności mobilnej za parkowanie i komunikację miejską.

I teraz trzeba mieć kilka "portmonetek" oddzielnie na parkingi, oddzielnie na komunikację miejską.

Oby to się kiedyś zmieniło.

_________________
Pozdrawiam,
Marek
tc2 
   

VIP


Wiek: 111
Dołączył: Nie Paź 21, 2007 9:57
Posty: 578
Skąd: Stara Oliwa

PostWysłany: Sob Paź 01, 2011 10:25    Temat postu: propozycja

muti napisał:
idiotyzmem jest to, że wszystkie miasta nie zgrały się i nie wykorzystują tego samego systemu płatności mobilnej za parkowanie i komunikację miejską.
Och, akurat na Wybrzeżu na niedobór idiotyzmów komunikacyjnych na pewno nie możemy narzekać, to fakt.

Nie mam znajomych informatyków, może Wy znacie odpowiedź na moją wątpliwość, ale w dziedzinie płatności telefonicznych dostrzegam dwa podejścia:
    Dostarczyć blądynkom szliczną aplikację uobrazeczkową, która na ich równie szlycznych, co roku nowych telefonach, będzie mrugać i popiskiwać, a telefon, by kupić bilet, będzie potrzebował łączyć się z jakimś serwerem za pomocą internetu. Tak działa SkyCash, moBILET, RVM. Dystrybutorzy chwalą się na ile to rodzajów systemów operacyjnych ta aplikacja działa, ale drobnym druczkiem dodają, ze działa na 80% telefonów (nie na 100%) będących w sprzedaży, i że zależy od dostępu GPRS. Aż dwa czynniki limitujące.

    Dostarczyć rzadkim ludziom zdolnym do jej przeczytania i zrozumienia - prostej instrukcji obsługi, prostszej niż "goły DOS" by kodami USSD mogli zrobić wiele rozmaitych rzeczy, kupić bilet, zapłacić w sklepie, zrobić prywatny przelew i potencjalnie wiele wiele innych. Za to system zadziała na 100% telefonów i wszelkich telefonopochodnych urządzeniach, kody nie zależą od GPRS, jeśli mamy zasięg GSM, system działa. Tak działa mPay. To tzw. MMI, Man Machine Interface.
Dlaczego by nie połączyć podejść? Na "goły DOS" nałożyć w/w uobrazeczki i piski, skoro prosta publiczność tak je lubi? Czy nie dało by się zrobić aplikacji na telefon, która łączyła by się z serwerem i kupowała bilety, płaciła, zdobywała informację itd, kodami USSD, a nie poprzez GPRS?[[/i] Oczywiście, aplikacja zadziała nie na wszystkich telefonach, ale za to zadziała niezależnie od jakości dostępnego GPRS. I nie musi być produktem tego samego podmiotu, który dostarcza kodów USSD, tu mPay, tylko produktem niezależnym. No i bez nakładki tez powinno dać się tego systemu nadal używać...

Czy nie taką nakładką, dostarczoną wraz z telefonem przez producenta, włączamy i wyłączamy przekierowania, ukrywanie tożsamości i wiele innych elementów systemu? Zrobienie takiej tekstowej nakładki do biletów powinno być proste. Infoki - do dzieła! Możecie jednoosobowo zrobić produkt i założyć firmę, która da wam pierwszy milion!
zosia-z-bloku 
   

Zaglądajacy


Wiek: 31
Dołączył: Pią Wrz 23, 2011 15:15
Posty: 17
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 15:09    Temat postu: Re: Popieram w całej rozciągłości!!!

muti napisał:
Też mialem przyjemność korzystania z mPay w Warszawie oraz z moBiletu w Gdańsku. Instalacja, obsługa i konieczności dostępu do sieci przez GPRS w moBilecie jest 1000-krotnie gorszym rozwiązaniem niż kody USSD w mPay.


Oby to się kiedyś zmieniło.zgadzam się w 100%! a w Warszawie myślałam, że to mPay jest bez sensu Smile
tc2 
   

VIP


Wiek: 111
Dołączył: Nie Paź 21, 2007 9:57
Posty: 578
Skąd: Stara Oliwa

PostWysłany: Wto Sty 15, 2013 16:30    Temat postu: idą zmiany...

Zmiany idą:
powstały postulowane wyżej nakładki mPay, widziałem już dwie różne.

a SKM prócz podwyżki, funduje nam od lutego płatność telefoniczną.

Niestety, inną niż MZKZG (moBilet oraz CallPay). Zatrudnią SkyCash. Widziałem jak to działa w Warszawie i zdumiewa mnie, dlaczego wybrano akurat ich. Ale niech tam.

Ważne, że będzie...
tc2 
   

VIP


Wiek: 111
Dołączył: Nie Paź 21, 2007 9:57
Posty: 578
Skąd: Stara Oliwa

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 14:00    Temat postu: Re: idą zmiany...

moBilet zmienia regulamin od marca.
Wprowadza płatność za użycie systemu. Ponieważ konkurencja takiej opłaty nie ma, niech się wypchają.

Właśnie oficjalnie zrezygnowałem z moBilet, poniżej załączam HOWTO

Formularz rezygnacji jest na ich ogólnej stronie publicznej www.mobilet.pl
PRZED logowaniem, a nie w tej części po zalogowaniu
na dole czerwony prostokąt, po prawej zakładka DO POBRANIA.

A tam to trzeci od góry formularz doc. (Oczywiście nie edytowałem tego pliku Wordem, nie mam Mikrosoftu, nawet w spodniach. Ale Apache Open Office Writer to też "je".)

Trzeba wypełnić i wysłać do ich B.O.K., nie trzeba podpisywać.
Na formularzu trzeba wpisać numer konta gdzie mają zwrócić kasę z konta prepaidowego. Ponieważ na formularzu nie napisali gdzie to wysłać
wysłałem na oba pomoc@mobilet.pl i biuro@mobilet.pl.

Od dawna już nie używałem moBiletu. Zmiana regulaminu tylko przyspieszyła moją rezygnację. Do tej pory nie rezygnowałem tylko dlatego, że konto było za darmo, leżało sobie, z małym zaskórniakiem "na czarną godzinę".
Bo już od dawna używam telefonu na dwie karty SIM, na którego NIE dało się wgrać moBiletu, mimo że miał sprawny internet, mimo wielu prób. Bilety kupowałem w Trójmieście via CallPay, a w Warszawie via mPay. W trójmiejskiej SKM i w Przewozach Regionalnych kupuję bilet zawsze u konduktora i nigdy nie płacę za wypisanie biletu, bo prawie zawsze wożę rower, co mnie z tego zwalnia, nawet jak wsiadam w Gdańsku Głównym.
tc2 
   

VIP


Wiek: 111
Dołączył: Nie Paź 21, 2007 9:57
Posty: 578
Skąd: Stara Oliwa

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 11:30    Temat postu: Re: idą zmiany...

Zmiany, gł. w SkayCash jest wreszcie cała komunikacja publiczna dalej z osobnymi biletami jednoprzejazdowymi, bez biletu czasowego czyli bez przesiadek, ale jakiś postęp jest.

Młode szczyle, przyzwyczajone do używania smartfonów modnie absurdalnej wielkości uznają, że już jest ok.

A ja wiem, że moim maleńkim telefonem kupno biletu 20 minutowego w Warszawie zajmowało mi 1/3 sekundy, a w SkyCash, Mobilet lub CallPay to prawie dwie minuty i potrzebuję albo okularów, albo okularów i słuchawek). Dlaczego nie można by tak i u nas?
tc2 
   

VIP


Wiek: 111
Dołączył: Nie Paź 21, 2007 9:57
Posty: 578
Skąd: Stara Oliwa

PostWysłany: Śro Kwi 19, 2017 18:30    Temat postu: Re: bilet przez telefon

doszły dwa sposoby kupowania (prawie) wszystkich rodzajów biletów kolejowych SKM i PR

przez stronę [url]bilety.skm.pkp.pl[/url] oraz przez stronę i aplikację [url]koleo.pl[/url]

postęp jest, acz niewielki. ale ponieważ wygląda, że zwykłe www zdechło, nikt tego nie czyta prócz trolli, a tzw. publiczność "jest na fejsbuku", oszczędzę komentaży i porównań
tc2 
   

VIP


Wiek: 111
Dołączył: Nie Paź 21, 2007 9:57
Posty: 578
Skąd: Stara Oliwa

PostWysłany: Pią Lip 21, 2017 15:24    Temat postu: Re: bilet przez telefon - dlaczego

apka banku Millenium, jednorazowe bilety na tramwaje, autobusy, trolejbusy, nie na SKM

logowanie na stronę Millenium chyba specjalnie jest takie pogięte, by zmusić do instalacji apek,
ktore wymagają pelnej identyfikacji, danych o polozeniu, dostępu do zdjęć itp
i to jest legalne
chico 
   

VIP


Dołączył: Śro Gru 20, 2006 13:41
Posty: 1417
Skąd: Wrzeszcz

PostWysłany: Nie Lip 23, 2017 12:58    Temat postu: Re: bilet przez telefon - dlaczego

używam tylko skycash i nie narzekam, millennium jeszcze używam bo mam tam konto ale już niedługo
tc2 
   

VIP


Wiek: 111
Dołączył: Nie Paź 21, 2007 9:57
Posty: 578
Skąd: Stara Oliwa

PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 14:15    Temat postu: Re: bilet przez telefon - jak i dlaczego

artykulik https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Bilety-komunikacji-miejskiej-zawsze-pod-reka-w-telefonie-komorkowym-n118215.html częściowo aktualizuje listę możliwości (p.Koprowski nie dotarł do wszystkich możliwości), uzupełnionych ostatnio o GoPay i zakup w JakDojadę. Nie używam, więc nie oceniam.

W Wawie i Poznaniu, i tak wolę mPay. Choć Wawiaki niemal wyłącznie korzystają przez aplikację, a nie kodami ussd bezpośrednio. Dziiiwne.
chico 
   

VIP


Dołączył: Śro Gru 20, 2006 13:41
Posty: 1417
Skąd: Wrzeszcz

PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 23:08    Temat postu: Re: bilet przez telefon - dlaczego

W Gdańsku od dawna używam skycash, zarówno jak jadę komunikacją miejską jak i przy parkowaniu.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2021   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama