portal osiedli, dzielnic i miast

Forum Gdańsk

Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Internetzo - cafe! » Forum » INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnisch
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnisch

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
know 
   

VIP


Dołączył: Śro Maj 21, 2008 14:28
Posty: 1574
Skąd: z widokiem na Piramide

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 15:55    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

[img][/img]

Admin@20121002: skan skasowany na prośbę know
know 
   

VIP


Dołączył: Śro Maj 21, 2008 14:28
Posty: 1574
Skąd: z widokiem na Piramide

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 15:56    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

cd.
[img][/img]

Admin: skan skasowany na prośbę know
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 23:34    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

Die 1. Seite kann ich gut lesen, aber die weiteren Seiten sind um die Hälfte kleiner und kaum zu lesen.
Kannst Du die größer einstellen?
Hochdeutsch ist nur der Anfang und dann kommt Danziger Platt, aber auch das kann ich verstehen und die Seite 1 habe ich schon übersetzt. Rolling Eyes

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 12:56    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

Fritz Jänicke, ur. 1885 pisal jako POGUTTKE co sobote w "Danziger Neueste Nachrichten" auf Platt. Zmarl 07.1945, pochowany na Cmentarzu Oliwskim.

Gorska wycieczka w Gdanskich zasniezonych Alpach. Nie zapomniane zimowe wspomnienie. Ukazalo sie 12.01.1924.

W przeciwienstwie do lubianych i czytanych zapowiedzi prywatnego metreologa Paulwitz przyniosl poczatek roku 1924 niesamowite masy sniegu.
Miejski Urzad Oczyszczenia Ulic, mimo wkladu wszelkich sil, stal sie bezwladny i musial akceptowac ironiczna krytike.
Wszedzie rosly wielkie lancuchy gorskie ze sniegu, ktore raczej sie zwiekszaly niz malaly i hamujace ruch.

W gazetach pisano, ze podsluchano dowcipnych ludzi, ze zlodzieje duzej ilosci dolarow ukryli je w ktorejs z tych snieznych gor.
Poguttke tez zyl i ulegl tym wrazeniom tych snieznych mas. Tak on opowiada w gdanskiej gwarze "Platt":

"Jak ja sie dzis spoznilem moi panowie, to ja nic nie moge za to. Zabladzilem w tych gdanskich gorach ze sniegu. Tam juz nikt nie przejdzie bez przewodnika gdanskich snieznych gor alpejskich.

Wiec wyobrazcie sobie, wczoraj popoludniu polozylem sie na kanapie po ciezkiej robocie na dachu, z ktorego wywalilem mase sniegu i lodu.
W tym wchodzi moja stara i robi mi halas, ze sie blady zrobilem.
Ja glupek zapomnialem o podatku koscielnym, o ktorym ona mi przez cale lato kazanie opowiadala, a teraz przyszlo poczta przypomnienie.
Do tego ocenili moje dochody jak u tego zamoznego przemyslowca Stinnes."

c.d.n.

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Śro Wrz 26, 2012 12:03    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

c.d.
"Tak, czulem sie jak ten Stinnes, lezac na mojej kanapie i patrzac na ten list przypominajacy - bylem calkiem rozproszony.
Na moja stara nie moglem nic powiedzic - ma przeciez racje.
Nareszcie ona poszla trzaskajac drzwiami.
A ja zawsze jeszcze leze z tym listem i mowie sobie: "naturalnie - podatek koscielny trzeba placic, ale jak ja mam to teraz ..."

Tak lezac z zamknietymi oczami przychodzi mi wspaniala idea: "ten skarb dolarowy w sniegu".
Czytaliscie w gazecie o tym? Ze ci dwaj zlodzieje schowali to w snieznych gorach miasta Gdanska? A jakbym szukal i to znalazl? Przy tej nagrodzie, jaka wtedy oczekuje - chlopie, chlopie...

Moje postanowienie stoi. Ja to ryzykuje. Kto sie odwazy wygrywa. Natychmiast. To jest nawet mysl warta dla naszego Archiwum Panstwowego.

Bylismy w trojke: moj koles Adolf, tutejszy przewodnik gorski no i ja. Wyposazeni ze wszystkim dla wysokich alp: buty z kolcami i gwozdziami, liny, kompas, lornetka, plecak, prowiant na dluzszy czas itd.

Postanowilismy wyruszyc w nocy przy swietle ksiezyca.. Musielismy uwazac na lawiny, ale juz wkrotce zobaczylismy ten lajncuch wysokogorski z wiecznym gdanskim lodem.

Nareszcie stalismy w dolinie naszych gor z niesmowitymi wysokosciiami.

Angielski lord, ktory przyjechal z Ewerestu w Indiach, tu zawrocil na pol drodze - opwiadal nasz gorski przewodnik. On pojechal do Indii, zeby na Ewerescie sie lepiej przygotowac do tego tu.

"Tak" powiedzial Adolf, "trzeba od malego zaczac. Bysmy nie trenowali w Szwajcarii i Dolomitach, bysmy tego tu nie ryzykowali."

Zaczelismy bez slowa. Ostatni policjant znikl za sniezna gora. Znikaly wiezyczki ratuszowe w dolinie pod nami.
Ciezko powiedzic, jak dlugo my w tej nocy sie wspinalismy. Przerwe zrobilismy na pierwszej wysokiej plaszczyznie.

c.d.n.

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 20:59    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

c.d.

Adolf zachwycajac sie powietrzem mowil: tu trzeba zalozyc sanatorium. Nasz przewodnik sie temu sprzeciwil, bo tu ma powstac pomnik ochrony przyrody na pamiatke tych gorskich lodowcow.. Brawo wszyscy mowili.

Teraz kazdy zostal polaczony linami. Droga stala sie bardziej stroma, powietrze rzadkie, a przewodnik zmuszal nas naprzod obok spadzistych terenach.

A jak to jest tu z wegetacja? - pytal Adolf przewodnika. Ten pokazujac na polnoc: "tam w dolinie udaje sie jeszcze ser roslinny i ogorki kiszone oraz grochowa kielbasa". Pokazujac do gory, gdzie przez lornetke byla widoczna radiostacja "tam konczy sie uprawa banan".
"Akurat banan?" pytal sie Adolf zdziwiony. "Tak, tylko do tego miejsca mozna uslyszec ten nowy swiatowy hit "Akurat banany". "Wyzej nie?" - pytam. "Nie" - odpowiada stanowczo. "No to starajmy sie tam dotrzec."

Przy jednym spadzistym miejscu byl pamiatkowy slup dla tu zaginionego. Przy swietle ksiezyca moglem odczytac tylko jedno slowo "Faulwitz".
"Jak to sie stalo?" - pytal Adolf. "Nie trafil na ten prog." - "Tak moze sie stac" - dodal Adolf. Wzruszeni wyjelismy nasze butelki wedrownicze i smutny Adolf powiedzial: "niech spoczywa w pokoju - na zdrowie."

Zeby przyjsc na inne mysli, Adolf pyta sie teraz o zwierzeta w tej lodowej pustyni. Przewodnik nas uczyl: "gesi, flondry i sardynki juz tu spotkano w tych snieznych gorach".

c.d.n.

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 11:38    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

c.d. i ostatni

Przed dluzszym czasem naukowiec, przebywajacy tu na wielodniowych gorskich badaniach, widzial zaprawione sledzie w dzien Nowego Roku.

Z dawniejszych czasow wiadomo, ze w Sylwestra znaleziono zmije "boa konfeti", ale zamrozona i nie niebezpieczna. To uspokoilo mnie i schowalem znowu butle, majac rece wolne do ostatniego czynu i osiagniecia ostatniego szczytu. Ale my to zrobilismy do ranka i Adolf mogl wywolac: osiagnelismy!

Widok byl nadziemski w naszych zapalonych oczach. Wychodzace slonce swiecilo na "Pik di Neptun" i " Monte Mercur" po lewej wsrod snieznych gor. W porannym powietrzu widzielismy "Bai von Brabank", dalej "Castello di Disconto", Bank von Dresden", Deutsche Bank i Bank Wschodniej Europy; nawet Consulato di Mexico, nie mowiac o Szwecji, Danii, Austrii. Daleko, daleko i wysoko mozna bylo czytac wyraznie "New York" - ah.

Stalismy zdumieni, tylko odblysk naszych slonecznych okularow wskazywal nasze wzruszenie.

Naraz musialem radosnie krzyknac az echo sie rozeszlo: "Tam lezy ten skarb dolarow!". Na najwyzszym szczycie.
Ja na ta skorzanna mape pelna dolarow. Wkladam reke i trzymam sto dolarow.
Teraz kreci mi sie w glowie, trace przytomnosc i rownowage - lece w przepasc bardzo bleboko, trzymajac banknote w reku.

Kiedykolwiek ktos powie, ze tragiczne momenty odzywiaja po czasie, to ja moge powiedzic: to jest prawda. Sam to doswiadczylem.
Blyskawicznie moge sobie przypomniec, jak w Gdansku jeszcze nie bylo lodowych wysokich gor.

Ale nawet z najwyzszych gor nie mozna wiecznie spasc w dol. Leze na dole, wszedzie ciemno i krzycze: ratunku! Gdzie jestem? Ratunku!

Patrze, moja stara stoi z lampa kuchenna w reku. Pytam: "snie, czy jestem trzezwy?" - "To u ciebie jest ciezko powiedzic. Jak tobie wtedy powiedzialem, ze masz isc do biura zaplacic podatek koscielny, to ty sniles."
Ja wciaz jeszcze leze obok kanapy i mowie: "toc mam sto dolarow w reku". - "Ty znowu snisz. Co ty w reku masz, to nie sa sto dolary, tylko to pismo przypominajace o zaplaceniu podatku koscielnego."

To byl moj najlepszy upadek z wysokosci. Chlopi, chlopie... Rolling Eyes

K O N I E C

Dzieki know za dostarczanie kopi tej wesolej opowiesci z dwudziestych lat Poguttke - gdanskiego orginalu.

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
know 
   

VIP


Dołączył: Śro Maj 21, 2008 14:28
Posty: 1574
Skąd: z widokiem na Piramide

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 11:27    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

SUPER.Dieter.SUPER.
Należą się tobie słowa uznania, z szacunkiem dla twojego wysiłku w tłumaczeniu „starego tekstu“.
Zadałeś sobie wiele trudu aby oddać sens humoru autora.
Jeszcze raz wielkie dziękuje - chyba to samo powiedzą czytający ten tekst.
Ilość PIWA – 3000...
know 
   

VIP


Dołączył: Śro Maj 21, 2008 14:28
Posty: 1574
Skąd: z widokiem na Piramide

PostWysłany: Śro Gru 04, 2013 11:07    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

Dieter wracaj do zdrowia i na forum...

[img][/img]



Halo....jpg

Halo....jpg


Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Śro Gru 04, 2013 11:38    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

Dzieki, dzieki. In der Not lernt man richtige Freunde kennen. Rolling Eyes
_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
know 
   

VIP


Dołączył: Śro Maj 21, 2008 14:28
Posty: 1574
Skąd: z widokiem na Piramide

PostWysłany: Śro Gru 18, 2013 14:06    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

Weihnachtzeit –
Wünsche kommen uns entgegen, aber alle diese Worte sind uns bekannt.
Die Zeit wiederholt unsere Hoffnungen, dass wir uns nächstes Jahr hier
im Forum wieder treffen zum schreiben und lesen...
Für einige ist das gleich, sie kommen, schreiben und verschwinden wieder.
Andere betrachten das Forum als ein Fenster in eine vergessene Welt,
vergessene Erinnerungen, was soll ich noch sagen, schreiben...
Der Text von der Band Silbermond drückt es für mich am besten aus.

Irgendwas bleibt

Sag mir, dass dieser Ort hier sicher ist
und alles Gute steht hier still.
Und dass das Wort, dass du mir heute gibst,
morgen noch genauso gilt.
Diese Welt ist schnell
und hat verlernt beständig zu sein.
Denn Versuchungen setzen ihre Frist.
Doch bitte schwör, dass wenn ich wieder komm,
alles noch beim Alten ist.
Gib mir’n kleines bisschen Sicherheit
in einer Welt in der nichts sicher scheint.
Gib mir in dieser schnellen Zeit irgendwas das bleibt.
Gib mir einfach nur’n bisschen Halt.
Und wieg mich einfach nur in Sicherheit.
Hol mich aus dieser schnellen Zeit.
Nimm mir ein bisschen Geschwindigkeit.
Gib mir was.. irgendwas, das bleibt.
Auch wenn die Welt den Verstand verliert,
das “Hier” bleibt unberührt.
Nichts passiert
Gib mir ein kleines bisschen Sicherheit
in einer Welt in der nichts sicher scheint.
Gib mir in dieser schnellen Zeit irgendwas das bleibt.
Gib mir einfach nur ein bisschen Halt.
Und wieg mich einfach nur in Sicherheit.
Hol mich aus dieser schnellen Zeit.
Nimm mir ein bisschen Geschwindigkeit.
Gib mir was.. irgendwas, das bleibt.

...und so sollen wir das hinnehmen...
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Śro Gru 18, 2013 21:30    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

Du hast wieder etwas SEHR SCHÖNES ausgesucht und mit Deinem Anruf heute hast Du mir eine Riesenfreude bereitet.
HIER ZEIGT SICH ECHTE FREUNDSCHAFT. Danke.

Moja pani doktor chce mnie tu w rehabilitacji zatrzymac przez 5 tygodni do 09.01.14 Rolling Eyes

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 22:36    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

Mein Freund know hat das Unfassbare vollbracht.
Er hat mir ein wunderschönes Buch über Danzig hier in die Klinik geschickt: "DANZIG" von August Grisebach.
Beinahe wäre es schief gegangen, weil ich nun doch nicht länger als 3 Wochen hier bleibe, sondern am 2. Feiertag nachmittags heimwärts fahre (die Techn. K.K. hat eine Verlängerung nicht bewilligt) und es war kein Absender drauf.

Ich habe hier keinen Besuch bekommen und die einzigen Weihnachtsgeschenke waren: ein kleines Geschenk von der Frau meines Zimmernachbarn und halt dieses schöne Buch. HERZLICHEN DANK: Es hat mich sehr gefreut.

Wszystkim Forumowiczom zycze zdrowych i spokojnych Swiat Bozego Narodzenia. Padam

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
know 
   

VIP


Dołączył: Śro Maj 21, 2008 14:28
Posty: 1574
Skąd: z widokiem na Piramide

PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 18:18    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

jak z zdrowiem?
tempo życia zwolnić
Makomar
beta bloker?
fizjoterapia
odpowiednie masaże
ciągły kontakt z lekarzem!
nie poddawać się...nigdy!
Bądź wśród nas!
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 22:59    Temat postu: Re: INTERNETZO - CAFE! polski-niemiecki / deutsch-polnis

know napisał:
jak z zdrowiem?
tempo życia zwolnić
Makomar
beta bloker?
fizjoterapia
odpowiednie masaże
ciągły kontakt z lekarzem!
nie poddawać się...nigdy!
Bądź wśród nas!

Po pierwsze drogi know: ta ksiazka jest bardzo ciekawa.

Sporo rzeczy wymieniles, ktore sa teraz moim codziennym "chlebem":
- jako beta bloker biore Metoprolol 47,5 - reguluje puls i cisnienie;
- Xarelto 20 - calkiem nowa medycyna, bardzo droga, rozrzedza krew, musze nosic dowod, ze to biore;
- fizterapia - tak, oczywiscie, 2 x w tygodniu;
- ergoterapia - 2 x w tygodniu;
- MRT glowy - mialem teraz jako kontrole po miesiacu;
- do lekarzy - oczywiscie.

Potwierdzam: NIE PODDAJE SIE i jestem z Wami! Exclamation

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama