portal osiedli, dzielnic i miast

Forum Gdańsk

Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Kto nami rządzi? » Forum » zanim przyjmiecie Donalda T.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

zanim przyjmiecie Donalda T.

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
KrzysztofK 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pon Lip 27, 2009 14:16
Posty: 138
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 11:33    Temat postu: zanim przyjmiecie Donalda T.

1. przegrane wybory prezydenckie 2005 - rozpoczęcie spirali wzajemnych antagonizmów.
2. nie kandydowanie w 2010 - strach przed przegraną.
3. ucieczka do Brukseli przed zbliżającą się klęską PO.
4. OFE 51%, afery taśmowe, Sowy itp. duperele pomijam
5. Jeszcze przed utworzeniem nowego rządu w 2015 już wiedział, że polityka będzie zła.
6. Marnotrawstwo naszych pieniędzy przez polityków mu podległych oraz innych organizacji typu KOD nad jednym celem - obaleniem rządu. Co PO zrobiła oprócz siania sztucznej trawy, protestów i innych akcji, głownie z udziałem rodzin ubeków (emerytury) i feministek którym życie nie poszło jak powinno, a które same np. nie usunęłyby ciąży, biorąc odpowiedzialność moralną za zagubione dziewczyny w ciąży, które patrząc na czarne piątki myślą że wszyscy myślą tak samo - czyli przerwanie ciąży to powszechnie akceptowalna rzecz.

7. Pomijam Smoleńsk - dziwię się tylko, że rodziny których krewni polegli sprzedali się PO np . Deresz. Przypominam też Mosad i wywiad rumuński który zaraz po katastrofie wydał oświadczenie że był to zamach/sabotaż. Efekt ten sam.

Pamiętajcie i spokojnie sobie przypomnijcie - kto i kiedy zaczął wojnę, kto jest cynikiem i wykorzystuje sytuację braku dyplomacji u Kaczora ?

8. ONR - cóż - kiedy powstają sztuczne twory (RWPG, UE oraz inne "unie") rodzą się nastroje nacjonalistyczne.
A propos UE - nie przeszkadza nikomu że pensje to 10tysE m-cznie wzwyż ? Przy RWPG komitetach centralnych PZPR bardzo przeszkadzała a to była kropla w morzu w porównaniu z Brukselą.

Wybrać Tuska można o ile będzie miał odwagę kandydować - tylko w co uwierzycie: Irlandię ? Uśmiechnięte pielęgniarki ? Wracających lekarzy ?

CO do premii dla rządu - w porównaniu z UM w Gdańsku i Brukselą to śmiech na sali. No i ten zbieg okoliczności i niemieckie nazwiska typu Schmidt, Lubnauer, Scheuring. Przypadek ?
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 11:51    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

KrzysztofK napisał:
i niemieckie nazwiska typu Schmidt, Lubnauer, Scheuring. Przypadek ?

Widac ze oceniasz ludzi wedlug ich nazwisk. Hyhy

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
Marcin_G 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Czw Kwi 01, 2004 10:29
Posty: 2587
Skąd: ...z daleka

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 21:33    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

Niestety, mamy wybór między oszołomami i złodziejami, nie ma alternatywy. Ale po tym co odwalają oszołomy, chyba jednak wole złodziei.

A poważnie, przydała by się jakaś trzecia opcja, ale co, SLD?
205887
KrzysztofK 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Pon Lip 27, 2009 14:16
Posty: 138
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 10:03    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

to tak jak z Adamowiczem. No nie przepadam za gościem, ale jak ma być Pomaska albo syn Wałka, który jak się tylko pozbierał - to oskarżył kierowcę który go potrącił - wolę Budynia.
Oszołomy - są wśród nich ludzie normalni.
Złodzieje - też znam porządnych
Raczej nie ulegajmy sugestiom stacji telewizyjnych, bo to one nakręcają ludzi.
Mnie martwi że prawica tak naprawdę nie jest prawicą a część z niej pochyla się w kierunku komuny, a to już tragedia.
To tak jak z Kościołem - najwięcej na nim się znają ci co z nim nie mają nic wspólnego. Wyobrażasz sobie podatek kościelny w Polsce ? Strajk generalny. A Niemcy płacą.
@Dieter - po prostu zapytałem czy przypadek, ale jakoś tak się dobrali dziwnie.
Nie łudźmy się - Niemcy nigdy nie będą przyjaciółmi Polaków, ale winę ewidentnie ponoszą amerykanie. Ostatnio był film o u-botach które atakowały Kanadę i USA. Dowódcy dziś swobodnie wypowiadają się przed kamerami, mimo że z okrucieństwem mordowali cywilów i atakowali statki handlowe.
W jaki sposób nie doczekali osądu i kary ?
Film "nasze matki i ojcowie" pomijam, bo to już skandal.
A wracając do Tuska - to cynik pierwszej klasy, pamiętam prywatyzację z Bieleckim i Lewandowskim. Co ciekawe - wszyscy daleko zaszli, ale głównie na zachodzie. Stąd moje wątpliwości co do przynależności do UE są chyba uzasadnione. Tusk miał 3 stacje w łapach , Kaczyński jedną.
Tusk nie musiał rozdawać premii - posłowie sami sobie "radzili".
Ludzie mają krótką pamięć. Komuno wróć w latach 90-tych to efekt kłótni o stołki prawicy.
Polska jest krajem w której musi rządzić ktoś twardą ręką, taki naród. Brak szacunku dla władzy, niezależnie kto rządzi.
Pozazdrościć Anglikom i Amerykanom. Jest królowa - jest szanowana, jest Święto Niepodległości - wszyscy świętują.
lenko1982 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Lip 29, 2013 16:13
Posty: 27
Skąd: Przmorze/Zaspa

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 21:10    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

Myśle Panie Marcinie ze nawet jak Morawiecki wyciągnie spod ziemi 100mld na służbę zdrowia szeroko rozumiany TVN będzie i tak niezadowolony. Wielu moich znajomych powtarza to co portale i TVN ludziom wmawia, ja mam swoje zdanie wychowanie patriotyczne i raczej odróżniam wielka kasę przeciw Polsce od prawdziwych informacji. Zachód idzie w lewo No tak jest łatwiej a Ameryką uzależniona jest od kapitału wiadomo czyjego. Np. w sprawie Smoleńska Mosad i wywiad rumuński podały ze samolot uległ zamachowi , szybko to wyciszyli jeden kontroler nie żyje drugi w więzieniu autor filmu amatorskiego jie żyje a samolot rozrzucony na dużym obszarze, las wycięty. Proszę porównać inne katastrofy, samoloty ścinają drzewa jak nożyce. Idealna sytuacja dla Tuska - Putin to doskonały motyw i alibi.
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2018 0:07    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

Ja Tuska podziwiam pod jednym wzgledem: on slowa angielskiego nie umial, a jednak przyjal to stanowisko.
Dzisiaj on udziela wywiady kospondentom po angielsku "z kapelusza". Padam

Ja angielski uczylem sie dopiero w zawodzie.
Zeby czworka moich dzieci nie brykala sie z taka sytuacja, to poslalem ich w wieku 17 lat na rok do USA i tam chodzili do Heigh School.
Nabyli tam doskonalosc i sa dzis podziwiani w zawodzie.

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
Marcin_G 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Czw Kwi 01, 2004 10:29
Posty: 2587
Skąd: ...z daleka

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2018 16:46    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

lenko1982 napisał:
podały ze samolot uległ zamachowi


Heh...

Nie jestem inżynierem lotnictwa, mam średnie wykształcenie techniczne, ale podstawy fizyki i mechaniki ogarniam, mogę się też mylić, ale na moim poziomie wiedzy nie jestem w stanie logicznie uznać żadnego wysnutego argumentu na zamach, powiem inaczej, gdyby w Gdańsku w czasie podchodzenia do lądowania, samolot zszedł poniżej wysokości pasa startowego na kilometr przed lotniskiem, to by przywalił w obwodnicę. Tamten samolot nie miał prawa według przepisów zejść poniżej 100 metrów według jakiegokolwiek wysokościomierza, dlaczego zszedł i nie bylo żadnej reakcji pilotów poniżej 100 metrów? Dlaczego nawigator odliczał do 20 metrów, gdy właściwie samolot powinien wtedy być nad pasem a nie w lesie? Właściwie skłamałem, jest tylko jedna teoria zamachowa która dopuszczam, po prostu piloci postanowili rozbić samolot.

Co do lewactwa, faktycznie, dużo go jest. Ale jak mówie, dla mnie po pis jest równy albo gorszy niż po, to co robi z małą przedsiębiorczoscią to kpina. Myślałem o założeniu działalości, ale przy JPK przy jednoosobowej działalnosci i innych wprowadzonych przepisach (np odpowiedzialność za przekrety kontrahenta od którego coś kupiłem i mam odpowiadać z to ze on nie zapłacił podatków????) daruję sobie, wole pracować i płacić podatki za granicą, zarabiać 4x tyle co w pl i mieć spokojną glowę że stać mnie i moja rodzinę na to co trzeba. Zastanawiam się nad ściągnięciem ich tutaj, ale to poważniejsza decyzja.

Mój głos na wybory będzie miało ugrupowanie które:

- obnizy podatki i zusy dla małych przedsiębiorstw do poziomu np. Anglii
- zlikwiduje dla w/w JPK i inne chore opresyjno-represyjne przepisy
- zwiększy kwoę wolną od podatków do poziomu innych krajów europejskich, np Anglii
- oddzieli państwo od kościoła i usunie religię ze szkół
- zostawi kompromis aborcyjny w spokoju lub zliberalizuje przepisy w tym względzie
- usunie z zawodu i uniemożliwi praktyki lekarzom, którzy podpisują "klauzule sumienia"


Ja nie chcę żadnych zasiłków, 500+ czy innych bzdur, chcę móc zarabiać i nie martwić sie że jakaś łajza urzędnicza przyjdzie i będzie moją firmę nękała, chce stabilnego prawa, gdzie uczciwy nie ma się czego bać a państwo ściga złodziei a nie uczciwych obywateli. Chcę idąc do lekarza ja czy moja rodzina mieć pewność, że będzie leczyl zgodnie ze swoją wiedzą medyczną a nie zabobonami religijnymi.

To naprawdę tak wiele?
-

I taki edit apropo chorych pomysłów rządzących pisowców, powtórzę i potwierdzę stwierdzenie "gdzie ja k**a żyję????"



1524298845_qpqfbo_600.jpg

1524298845_qpqfbo_600.jpg


205887
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 0:42    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

Ja nie znam Wasz polski system emerytalny, ale chyba nie moze sluzyc jako wzor dla innych.
W Niemczech jest tabela wedlug ktorej odciagaja "Naleznosc Emerytalna" (do maksymalnej granicy).
Wyrazenie "skladka" nie jest prawidlowa, bo ona nie jest dobrowolna.
Czesc ma isc na ogolne konto ZUS-u? I kto z tego bedzie korzystal? Nikt nie musi pracowac dla ZUS-u.

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
atrurpis 
   

Forum Ekspert


Wiek: 39
Dołączył: Pon Lip 30, 2018 21:54
Posty: 462
Skąd: gdańska

PostWysłany: Sob Sie 04, 2018 22:16    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

sługus Berlina


Ja3pWtY.jpg

Ja3pWtY.jpg


atrurpis 
   

Forum Ekspert


Wiek: 39
Dołączył: Pon Lip 30, 2018 21:54
Posty: 462
Skąd: gdańska

PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 21:33    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

Zdrajca !!!!!!!!!!!!


38494132_1087700821404600_2344881732198596608_n.jpg

38494132_1087700821404600_2344881732198596608_n.jpg


atrurpis 
   

Forum Ekspert


Wiek: 39
Dołączył: Pon Lip 30, 2018 21:54
Posty: 462
Skąd: gdańska

PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 21:48    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

Tusk chce krwawych zamieszek
https://wzzw.wordpress.com/2013/08/16/tusk-chce-krwawych-zamieszek/



mafia1.jpg

mafia1.jpg


Marcin_G 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Czw Kwi 01, 2004 10:29
Posty: 2587
Skąd: ...z daleka

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 13:37    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

No to mamu pisiorowego trola na forum, i taki się dziwi, że konta są blokowane.

Ja nie lubie PO jak pewnie stali bywalcy wiedzą, ale nazywanie pisiorów czymś lepszym to małe nadużycie...

Sam lubie wklejać memy, ale niech one coś niosą oprócz świadczącego o poziomie wklejającego chamstwa...

A to tak apropo wspieranych przez pis demonstracj...



3XmDuPazwrej0pVE.jpg

3XmDuPazwrej0pVE.jpg


205887
atrurpis 
   

Forum Ekspert


Wiek: 39
Dołączył: Pon Lip 30, 2018 21:54
Posty: 462
Skąd: gdańska

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 22:27    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

ojciec niemiecki


donald-tusk_20834345.jpg

donald-tusk_20834345.jpg


atrurpis 
   

Forum Ekspert


Wiek: 39
Dołączył: Pon Lip 30, 2018 21:54
Posty: 462
Skąd: gdańska

PostWysłany: Śro Sie 08, 2018 21:30    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

kłamca


38614995_362221557647573_1212085074246238208_n.jpg

38614995_362221557647573_1212085074246238208_n.jpg


atrurpis 
   

Forum Ekspert


Wiek: 39
Dołączył: Pon Lip 30, 2018 21:54
Posty: 462
Skąd: gdańska

PostWysłany: Czw Sie 09, 2018 22:20    Temat postu: Re: zanim przyjmiecie Donalda T.

prusak


38891204_451318605370278_846496521707847680_n.jpg

38891204_451318605370278_846496521707847680_n.jpg


Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama