portal osiedli, dzielnic i miast

Forum Gdańsk

Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Kto nami rządzi? » Forum » Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
macerat2 
   

VIP


Dołączył: Wto Mar 05, 2013 23:23
Posty: 1401
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 20:42    Temat postu: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

Ja tu jestem kierownikiem tej szatni. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi ?
I kto by pomyślał, że przyjdzie nam po raz kolejny wziąć udział w Misiu.
Byłem już troszeczkę skonfundowany, że przekaz Barei zrozumiały będzie już tylko dla mojego pokolenia. Życie polityczne w Polsce jednak stawia przed nami ciągle coś nowego. Nie ma dnia bez deja vu.
Skupiamy się zbyt bardzo na sprawach międzynarodowych, a pozostawiamy w drugim szeregu sprawy krajowe. Czas byście zdali sobie sprawę, że zagraża nam nie tylko islamski najazd uciekinierów i ataki bandytów muzułmańskich. Zagraża nam to, co w 1981 roku już prawie pogrzebaliśmy, czyli władza jedynie słusznej partii, idei i najmojszej racji. Ekipa która skupiła w swoich rękach trójwładzę : ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą może już prawie wszystko. Jutro mogą uchwalić w Sejmie na przykład, że media prywatne stracą koncesje. Senat to klepnie, Prezydent podpisze a ewentualna skarga do Trybunału Konstytucyjnego z góry skazana będzie na porażkę. Przecież oni wiedzą kogo powołć do TK, tym samym przyznając że niezależność sądów zależy od nich. Nie mają wprawdzie konstytucyjnej większości w parlamencie, ale znają metody by tą arytmetykę zmienić.
Czarny scenariusz ? Nie, to już sie dzieje, tylko chyba nie zdajecie sobie z tego sprawy. Dopiero gdy was to dotknie bezpośrednio, w rodzaju " nie nadali Teleranka" to się ockniecie kogo wybraliście w wyborach. Piszę specjalnie w drugiej osobie, bo ja do tego co teraz sie dzieje nie przyłożyłem ręki.
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 23:04    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

macerat, ja sie staram byc "na biezaco" i duzo wiem, co sie dzieje w Polsce, ale powyzsze slowa Ty juz pisales trzy tygodnie temu.
Wtedy ja tak "czarno" jeszcze nie ocenialem sytuacje, ale teraz ludzie widza, kogo wybrali i dlatego ja rozumie, dlaczego ida na demo ulicami. Super

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
macerat2 
   

VIP


Dołączył: Wto Mar 05, 2013 23:23
Posty: 1401
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 0:12    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

To, co przynajmniej mnie i Tobie, wydaje się oczywiste zetknąło się z czymś, co wydawało się że odeszło. Nie wiem do czego to porównać, to co widzimy i słyszymy. Dowiedziałem się na przykład dzisiaj, że Polska odzyskała niepodległość dopiero teraz, a Trybunał Konstytucyjny powołali komuniści by ponownie przejąć władzę.
Nie wiem jak pokolenie moich dzieci poradzi sobie ze zrozumieniem tego, o co w tym sporze chodzi.
pingwinek 
   

VIP


Wiek: 55
Dołączył: Pią Mar 20, 2009 12:52
Posty: 2452
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 9:27    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

Przecież tu nie chodzi o to, żeby cokolwiek wyjaśnić, kaczce chodzi o zagmatwanie wszystkiego na amen. On nie potrafi niczego innego, jak rozwalić wszystko w drobny mak, nie zbudował jeszcze w życiu nic trwałego. A już wczoraj jego kumpel Andrej Gwiazdeczka odleciał w kosmos, bredził takie farmazony, że nawet nikt tego nie komentuje, bo schizofrenii nie da się wytłumaczyć.
Im bardziej kaczka się wścieka, tym lepiej, bo to znaczy, że się boi.
macerat2 
   

VIP


Dołączył: Wto Mar 05, 2013 23:23
Posty: 1401
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 13:04    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

My to rozumiemy, wiemy jak było i widzimy jak jest. Nie damy sobie wcisnąć że czarne jest białym i o co chodzi PISuarom. Wytłumacz to jednak młodemu pokoleniu, które przez oststnich kilka lat karmione było kłamstwami, pomówieniami i oszczerstwami PISowców. Udało im się wykreować fałszywy obraz Polski wśród mniej świadomej społeczności . PIS skutecznie wcielił w życie zasadę, że kłamstwo w kółko powtarzane staje się swoistą rzeczywistością. Dzięki takim jak na tym forum Mieciosom, Toksycznym, Kumakom ta PISowska kampania się nadzwyczaj udała. Teraz tem postacie zniknęły. Wykonali zadanie i zdali relację Prezesowi. Padam
chico 
   

VIP


Dołączył: Śro Gru 20, 2006 13:41
Posty: 1465
Skąd: Wrzeszcz

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 13:42    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

Cytat:
..które przez oststnich kilka lat karmione było kłamstwami, pomówieniami i oszczerstwami PISowców



ostatnie kilka lat ryży był u władzy ze switą więc kłamstwa dotyczą chyba każdego jednego ugupowania
żeby nie było, nie jestem zwolennikiem ani PO ani PiS ani tym bardziej nowoczesnej
macerat2 
   

VIP


Dołączył: Wto Mar 05, 2013 23:23
Posty: 1401
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 20:50    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

Chico - miej na Boga litość i nie wpisuj się w szeregi PISowców. Odnośnie kłamstw i oszczerstw : wystarczająco długo jesteśmy na forum by choćby na jego przykładzie przypomnieć sobie, co wypisywali tutaj fani PISu. Siedem lat plucia, kultywowania ślepej negacji "nie bo nie" bo taki jest interes Jarka.
Piszesz o korycie i nieprawościach PO. To co robi teraz ta ukochana sekta spod znaku prawa i sprawiedliwości w ciągu 2 tygodni :
- wymiatanie stołków w spółkach skarbu państwa i odsadzanie ich - kim ? Przecież miały być konkursy za PISu na stanowiska. Zapomniałeś ?
- szefem PKP został były, znany ubecki kapuś
- twarzą PISu w Sejmie jest prokurator stanu wojennego ( ktoś to musiał robić !)
Wystarczy Ci tej prawości w wykonanu małego prezesa ? Jeżeli nie, to bądź pewien, że wkrótce podobnych kwiatków będzie więcej.
Piszesz że nie sympatyzujesz z żadną opcją w tym rozdaniu.
Zbyt dużo jest jescze w Polsce takich "nie zdecydowanych" którzy stanowią cholera wie co ? Społeczeństwo ? Szarą masę ? Dlatego daleko nam do społeczeństwa obywatelskiego, świadomego swoich praw i głosu, społeczeństwa które świadomie i mądrze wybiera swoich przedstawicieli i oddaje na nich głosy. Jeżeli w kółko mówi jeden z drugim że nie ma na kogo głosować, to jednocześnie daje przyzwolenie na to, by wybierani zostali nie zawsze ci którzy na to zasługują.
chico 
   

VIP


Dołączył: Śro Gru 20, 2006 13:41
Posty: 1465
Skąd: Wrzeszcz

PostWysłany: Wto Gru 15, 2015 9:22    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

macerat, z calym szacunkiem - jeżeli wszyscy użytkownicy mają prawo do swoich poglądów mam i ja, wiem że pomorskie to bastion PO ale na tym forum każdy ma prawo do swojego głosu, byle był na temat
macerat2 
   

VIP


Dołączył: Wto Mar 05, 2013 23:23
Posty: 1401
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 20:10    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

Terlecki: jeżeli media wyobrażają sobie, że będą zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian, to trzeba to przerwać

Gdyby krytykować i poddawać ocenie poczynania tej ekipy to zabrakło by czasu na oddychanie. Warto jednak czasem wychwycić takie "michałki" .
Łubu dubu niech żyje nam.........
Kogo wy wybraliście ? O taką zmianę wam chodziło ?
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 20:46    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

macerat2 napisał:
Kogo wy wybraliście ? O taką zmianę wam chodziło ?

To jest wlasnie to pytanie!
Wybrali PiSomatelkow, bo oni sie sprzeciwiali przyjac uchodzcow - TO BYL JEDYNY POWOD i tera mata nowa dyktature... Evil or Very Mad

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
macerat2 
   

VIP


Dołączył: Wto Mar 05, 2013 23:23
Posty: 1401
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 21:21    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

Nie Dieter, nie chodziło o imigrantów. To jest jednak temat na bardzo długą dyskusję. Dobrze by było aby dołączyli do niej oprócz sceptycznie od zawsze nastawionych do PISu ( jak ja) także ci którzy na nich głosowali.
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Śro Gru 30, 2015 23:39    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

Co drugi dzien mamy teraz w TV wiadomosci z Polski: kogo wyrzucili ze stanowiska,
albo kto sam ustapil (jak dzisiaj cala Redakcja TVP Wiadomosci). Evil or Very Mad

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
macerat2 
   

VIP


Dołączył: Wto Mar 05, 2013 23:23
Posty: 1401
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Gru 31, 2015 11:19    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

Jak widzisz Dieter, nikogo poza nami nie niepokoją zmiany jakie zachodzą w Polsce. Dziwne jest to,że czytelnicy tego forum nie wyrażają swojego protestu na robienie w Polsce dyktatury która z demokracją będzie miała tyle wspólnego co PRL.
Zgadzacie sią bez słowa protestu na tym forum na życie w kraju rządzonym przez obłąkanego nienawiścią Kaczyńskiego i jemu podobnych sfiksowanych postaci ?
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Pią Sty 01, 2016 2:51    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

macerat2 napisał:
Zgadzacie sią bez słowa protestu na tym forum na życie w kraju rządzonym przez obłąkanego nienawiścią Kaczyńskiego i jemu podobnych sfiksowanych postaci ?

Milczenie uwazane jest za "TAK, MY CHCEMY." Evil or Very Mad

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
pingwinek 
   

VIP


Wiek: 55
Dołączył: Pią Mar 20, 2009 12:52
Posty: 2452
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Nie Sty 03, 2016 21:28    Temat postu: Re: Powrót IV RP.Czyli nie mamy pańskiego płaszcza.

W demokracji można się wypowiedzieć tylko w jeden, jedyny sposób, oddając głos na wyborach. Jeśli więc większość (głosujących) oddała władzę tym szaleńcom, to mi ich nie żal - niech poczują na własnej d... ten raj. Do tej pory zdążyli już rozp... wiele, a to dopiero początek! Fantazja ich ponosi, już teraz wrogami są nie tylko najgorsze sorty Polaków, ale i cykliści, wegetarianie i innowiercy. Waszczu-miszczu właśnie chce przehandlować zasiłki dla Polaków w GB za kilka granatów. Czy rodacy w GB, którzy głosowali na PiS, czują się dobrze? Sami uciekli z Polski, ale PiS i tak ich dopadnie Smile

Monty Python już nie tworzy nowych odcinków, ale "dobrą zmianę" dał PiS i tworzy absurdalne hece codziennie. Mamy teraz nowy trójpodział władzy: satrapę, Beatę-atrapę i fajtłapę, który to wszystko podpisuje.

Już nawet nie chce mi się komentować tego wszystkiego. Czekam, aż ta Polska się obudzi. Nastąpi to nie wtedy, gdy PiS nie spełni niewykonalnych obiecanek, tylko, gdy KAŻDY Polak odczuje negatywne skutki "rządzenia": wyższe podatki, ceny, zamknięte granice itd. A tak! Zamkną nam granice i skończy się podróżowanie bez wiz po Europie. Wrócą kolejki osobówek i tirów na granicach, inwestorzy uciekną, nie wyprowadzą co prawda miliardów za granicę, ale bezrobocie wzrośnie i to ostro, powrót do pustych półek i PRL made by pis nas czeka. Wszystkich. Najgorszego sortu Polaków i najlepszego sortu buraków. Polski Instytut Sortownictwa o to zadba. W nocy.

Polska tonie obecnie w oparach absurdu. Skoro naród tak chce, to niech ma! Smacznego. Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama