portal osiedli, dzielnic i miast

Forum Gdańsk

Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Gorące tematy » Forum » Wykup mieszkania komunalnego i te 70% - Czy ktoś ma problem
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wykup mieszkania komunalnego i te 70% - Czy ktoś ma problem

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
netpagowski
Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 07, 2006 13:25
Posty: 80

PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 14:49    Temat postu: Wykup mieszkania komunalnego i te 70% - Czy ktoś ma problem

Szukam osób , któr posiadają mieszkanie komunalne
i chcciały by je wykupić ale nie mogą,tak jak ja gdyż mają problem z przekroczeniem "magicznego" progu postawionego przez miasto. Jestem tym juz poirytowany Evil or Very Mad i szukam osób, któr są chętne podjąć wspólną walkę o wykup miszkania od miasta. W sytuacji naszego domu jet 6 lokatórw
4 chce wykupić
1 nie chce
i 1 nie może , gdyż nie samodzielnego mieszkania.
Tych 4 cocchcą zajmuje 64% powierzchni budynku. Wg miasta to za mało - potrzeba 70%.
Napiszcie o swojej sytuacji.
Pozdrawiam
netpagowski@o2.pl
Jak
Gość





PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 21:14    Temat postu: Popieram

To jes gruby problem . Moja Matka ma ten sam. Trzeba coś z tym zrobić ale co??????????
Mitoko 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 28, 2006 23:17
Posty: 252
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 22:11    Temat postu: Re: Wykup mieszkania komunalnego i te 70% - Czy ktoś ma problem

A ja mam jedno pytanie - po co ten spam ??
_________________
Nieruchomości
kapitalizm
Gość





PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 23:03    Temat postu: Re: Wykup mieszkania komunalnego i te 70% - Czy ktoś ma pro

netpagowski napisał:
Szukam osób , któr posiadają mieszkanie komunalne
i chcciały by je wykupić ale nie mogą,tak jak ja gdyż mają problem z przekroczeniem "magicznego" progu postawionego przez miasto. Jestem tym juz poirytowany Evil or Very Mad i szukam osób, któr są chętne podjąć wspólną walkę o wykup miszkania od miasta. W sytuacji naszego domu jet 6 lokatórw
4 chce wykupić
1 nie chce
i 1 nie może , gdyż nie samodzielnego mieszkania.
Tych 4 cocchcą zajmuje 64% powierzchni budynku. Wg miasta to za mało - potrzeba 70%.
Napiszcie o swojej sytuacji.
Pozdrawiam
netpagowski@o2.pl


Mnie nikt żadnych prezentów nie robił. Sam z żoną wzięłem kredyt na 25 lat i go spłacam. Jakiekolwiek prezenty (czy jak je tam nazwiecie sprzedaż za 5% wartości) uważam za poronione. Mieszkania komunalne są własnością całej społeczności Gdańska, a ja jako jej członek mówię dosyć rozdawnictwu!!!
Mitoko 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 28, 2006 23:17
Posty: 252
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 23:24    Temat postu: Re: Wykup mieszkania komunalnego i te 70% - Czy ktoś ma pro

kapitalizm napisał:
Mnie nikt żadnych prezentów nie robił. Sam z żoną wzięłem kredyt na 25 lat i go spłacam. Jakiekolwiek prezenty (czy jak je tam nazwiecie sprzedaż za 5% wartości) uważam za poronione. Mieszkania komunalne są własnością całej społeczności Gdańska, a ja jako jej członek mówię dosyć rozdawnictwu!!!


Tyle iż miasto zamiast prowadzić aktywną politykę mieszkaniową woli pozbywać się tych lokali.

A ponieważ nadal w komunalce funkcjonuje duch PRL pod hasłem Nam się należy - więc nic dziwnego iż wiele osób jest urażone iż musi za to w ogóle płacić. Po prostu do większości najemców komunalnych nie dociera iż są tylko najemcami.

Tylko dla jasności - nie oznacza to iż naskakuję na najemców komunalnych - jedynie przedstawiam chłodne fakty.

Nie powinno się walczyć z Miastem o niższe stawki wykupu, ale o to by rozpoczęło aktywną politykę mieszkaniową - a nie jak teraz że 2-osobowa rodzina mieszka na 100 m2, a 5-osobowa gnieździ się na 30 m2.

No i przede wszystkim sprawdzić czy obecnym najemcom lokal się należy, czy może nie ma bardziej potrzebujących.

_________________
Nieruchomości
Ludzki kapitalizm
Gość





PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 0:28    Temat postu: ??????????

A dlaczego piszecie, że cos rozdawać ja chce za to zapłacić. Ale Miasto nie daje mi takiej szansy. Woli patrzeć jakas kamieica się rozpada. Tam gdzi obok mojej kaminicy wykupiono mieszkania budynki przechodz a remonty i pięknieją , ludzie o nie dbaja a u nas Miasto nie inwestuje bo po co. Miast doklada do tego intersu. gdyby pozbyło by się tych mieszkań a za zaoszczedzone pieniadze i kwoty z wykupu moglo by stawiac nowe mieszkania. tym bardziej ze wiekszosc z ty budynkow to stare kamienice wymagajace ogromnych nakladów. Przeciez Bomy czyli Biuro Obsługi Miszkańców, które obsługują mieszkania lokatorskie a wlasciwie budynki to kopalnia kosztow a Miasto do tego doplaca. Prawda jest taka , ze za komus zalezy aby mieszkania oddac do spolki (tak jest plam ,ieszkaniowy władz Gdańska)a za jakis czas spolka przejdzie w prywatne rece i wtedy to sie nie bedzie nazywac rizdawnictwo?????????????
Mitoko 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 28, 2006 23:17
Posty: 252
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 1:25    Temat postu: Re: ??????????

Ludzki kapitalizm napisał:
A dlaczego piszecie, że cos rozdawać ja chce za to zapłacić. Ale Miasto nie daje mi takiej szansy. Woli patrzeć jakas kamieica się rozpada. Tam gdzi obok mojej kaminicy wykupiono mieszkania budynki przechodz a remonty i pięknieją , ludzie o nie dbaja a u nas Miasto nie inwestuje bo po co. Miast doklada do tego intersu. gdyby pozbyło by się tych mieszkań a za zaoszczedzone pieniadze i kwoty z wykupu moglo by stawiac nowe mieszkania. tym bardziej ze wiekszosc z ty budynkow to stare kamienice wymagajace ogromnych nakladów.

Gdyby mieszkańcy płacili przez ostatnie 15 lat realne czynsze (i płacili w ogóle) z kamienicami nie byłoby tak źle.

Jak rozumiem jesteś gotów zapłacić 100% wartości mieszkania ??
Hmm - godne pochwały

Ludzki kapitalizm napisał:
Przeciez Bomy czyli Biuro Obsługi Miszkańców, które obsługują mieszkania lokatorskie a wlasciwie budynki to kopalnia kosztow a Miasto do tego doplaca. Prawda jest taka , ze za komus zalezy aby mieszkania oddac do spolki (tak jest plam ,ieszkaniowy władz Gdańska)a za jakis czas spolka przejdzie w prywatne rece i wtedy to sie nie bedzie nazywac rizdawnictwo?????????????

Akurat to raczej nie możliwe - miasto nie może zostać bez zasobu komunalnego w ogóle.

_________________
Nieruchomości
głupi bo regularnie płaci
Gość





PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 9:18    Temat postu: Re: ??????????

Ludzki kapitalizm napisał:
A dlaczego piszecie, że cos rozdawać ja chce za to zapłacić. Ale Miasto nie daje mi takiej szansy. Woli patrzeć jakas kamieica się rozpada. Tam gdzi obok mojej kaminicy wykupiono mieszkania budynki przechodz a remonty i pięknieją , ludzie o nie dbaja a u nas Miasto nie inwestuje bo po co. Miast doklada do tego intersu. gdyby pozbyło by się tych mieszkań a za zaoszczedzone pieniadze i kwoty z wykupu moglo by stawiac nowe mieszkania. tym bardziej ze wiekszosc z ty budynkow to stare kamienice wymagajace ogromnych nakladów. Przeciez Bomy czyli Biuro Obsługi Miszkańców, które obsługują mieszkania lokatorskie a wlasciwie budynki to kopalnia kosztow a Miasto do tego doplaca. Prawda jest taka , ze za komus zalezy aby mieszkania oddac do spolki (tak jest plam ,ieszkaniowy władz Gdańska)a za jakis czas spolka przejdzie w prywatne rece i wtedy to sie nie bedzie nazywac rizdawnictwo?????????????


Gdyby nie długi najemców komunalnych zapewniam Cię, że kamienice te były by zupelnie w innym stanie. Jeżeli ktoś gnieździ się na 80 metrach, bo uważa że mu się należy, a jego długi przekraczają 70 tysiecy, nie płaci bo po co? to wybacz, ale dawno połowa mieszkańców czynszuwek winna zamieszkiwać pod Błędnikiem. GZNK powinno sie za nich wziąść, tak jak ZKM z Renomą wzięli się za gapowiczów
Mitoko 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 28, 2006 23:17
Posty: 252
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 11:02    Temat postu: Re: ??????????

głupi bo regularnie płaci napisał:
Gdyby nie długi najemców komunalnych zapewniam Cię, że kamienice te były by zupelnie w innym stanie. Jeżeli ktoś gnieździ się na 80 metrach, bo uważa że mu się należy, a jego długi przekraczają 70 tysiecy, nie płaci bo po co? to wybacz, ale dawno połowa mieszkańców czynszuwek winna zamieszkiwać pod Błędnikiem. GZNK powinno sie za nich wziąść, tak jak ZKM z Renomą wzięli się za gapowiczów


To jest właśnie to o czym mówiłem - brak aktywnej polityki miasta.

Zresztą najbardziej znamienna jest wykładnia NSA odnośnie Ustawy o Ochronie Lokatorów - po to wyznaczono 10-letni okres przejściowy by lokatorzy mogli (drogą zamiany) znaleźć lokal który będą mogli utrzymać.
Oczywiście najemcy to zlekceważyli.

Niestety w tej materii duch PRL-u będzie się długo ciągnął za nami - fałszywie pojęte poczucie własności w wykonaniu najemców mieszkań lokatorskich lub komunalnych powoduje protesty z ich strony bo zapominają iż nie są nikim innym niż najemcami na równi z osobami wynajmującymi mieszkanie prywatnie - tyle iż na lepszych warunkach.

Dlatego wiele osób nie jest zainteresowane wykupem - bo by musieli ponosić odpowiedzialność za własne działania. W komunalce mogą mieć długi i mało którego miasto ruszy.

Dlatego żadne rozwiązanie nie będzie dobre dopóki miasto nie zacznie AKTYWNIE zajmować się tą kwestią.

_________________
Nieruchomości
netpagowski1
Gość





PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 14:12    Temat postu: Ponawiam pytanie czy jest ktoś kto ma podobny problem!

Zawsze znjdzie się ktoś kto będzie czynił jak przysłwoiowy "pies ogrodnika". Trudno.

Kilkadziesiąt lat mieszka tu moja rodzina. Wszyscy wokól wykupili mieszkania a my nie możemy bo brakuje kilku procetów powierzchni.

Nigdy nie mieliśmy długów i proszę nie wrzucać nas do jednego worka z osobami, które mają ogromen zadłużenie. Ja też za nie płacę, gdyz stawka wszedzie jest jedna i nie jest wyliczona indywidulanie do budynku .
Rozumiem,że Ci co wykupili mieszkania bo mieli pieniądze pare lat temu to są ok.???? Reszta , która nie miała na to piniedzy (tak jak ja) , kiedy już mają sznasę je mieć (kredyty są niższe) nie moga wykupic mieszkania.


Ja też jestem kapitalistą i jestem za wolnym rynkiem a do PRLu tez nie chciałbym wracać:

Zatem czy lepiej aby stare nie wyremontowane kamienice były traktowane jak zasób komunalny. Przecież z punktu widzenia Miast to niesustanne dopłacanie do takich kbudynków. Nie lepiej byłoby je odsprzedać loaktorm na preferencyjnych warunkach. Z tego będą już jakieś pieniądze, po zatym miasto zaoszczędziłoby na kosztach utzrymaywania tych budynków i tej całej bezsensowanej infastruktury BOMowskie, na które wydawane jest sporo piniedyz. Zazwyczaj o własność prywatna lepiej się dba . Kolejna zaleta to mieszkania moga trafić w końcu na rynek a zwiększona podaż jest lepsza dla osób chcacych kupic mieszkania.

Niech miasto buduje nowe miszkania komunalne . One napewno są tańsze w eksploatacji. Nie wyamagą walczenia z konserwatorem zabytków o każd remont. Nie trzba łatac dachów, odszuać piwnic, łatać murów.

No coż pewnie i tak nie przekonam tych, którzy mają juz swoje zdanie. I tak będę walczył


Pozdrawiam

netpagowski@o2.pl
Mitoko 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 28, 2006 23:17
Posty: 252
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 23:19    Temat postu: Re: Ponawiam pytanie czy jest ktoś kto ma podobny problem!

netpagowski1 napisał:
Nigdy nie mieliśmy długów i proszę nie wrzucać nas do jednego worka z osobami, które mają ogromen zadłużenie. Ja też za nie płacę, gdyz stawka wszedzie jest jedna i nie jest wyliczona indywidulanie do budynku .

Nikt nie wrzuca Cię do jednego worka, a raczej wskazywałem na dominujące podejście - a miałem z tym nieco do czynienia

netpagowski1 napisał:
Rozumiem,że Ci co wykupili mieszkania bo mieli pieniądze pare lat temu to są ok.???? Reszta , która nie miała na to piniedzy (tak jak ja) , kiedy już mają sznasę je mieć (kredyty są niższe) nie moga wykupic mieszkania.

Czy są OK ?? Nie za bardzo - sporo z nich wykupywało lokale już za pieniądze nabywcy (nie będę wnikał w całą procedurę - po prostu w zgodzie z starą ustawą w Gdańsku nie trzeba było zwracać ulgi przy sprzedaży przed upływem 5 lat).

Przecież nie przeczę iż zapis o wymagalności 70% jest utrapieniem - choć rozumiem czym kierowało się Miasto.

netpagowski1 napisał:
Zatem czy lepiej aby stare nie wyremontowane kamienice były traktowane jak zasób komunalny. Przecież z punktu widzenia Miast to niesustanne dopłacanie do takich kbudynków. Nie lepiej byłoby je odsprzedać loaktorm na preferencyjnych warunkach. Z tego będą już jakieś pieniądze, po zatym miasto zaoszczędziłoby na kosztach utzrymaywania tych budynków i tej całej bezsensowanej infastruktury BOMowskie, na które wydawane jest sporo piniedyz. Zazwyczaj o własność prywatna lepiej się dba .

netpagowski1 napisał:
Niech miasto buduje nowe miszkania komunalne . One napewno są tańsze w eksploatacji. Nie wyamagą walczenia z konserwatorem zabytków o każd remont. Nie trzba łatac dachów, odszuać piwnic, łatać murów.

Tyle iż przy takich ulgach nie da się sfinansować nowych lokali - czyli do tego dopłacą wszyscy.

netpagowski1 napisał:
Kolejna zaleta to mieszkania moga trafić w końcu na rynek a zwiększona podaż jest lepsza dla osób chcacych kupic mieszkania.

Tak właśnie miało to miejsce za poprzedniej ustawy - i faktycznie generowało to podaż na rynku nieruchomości - szczególnie iż do sprzedaży szły lokale w kategoriach i lokalizacjach których brakowało na rynku

_________________
Nieruchomości
Mitoko 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 28, 2006 23:17
Posty: 252
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sie 09, 2006 23:16    Temat postu: Re: Wykup mieszkania komunalnego i te 70% - Czy ktoś ma problem

kika napisał:
na degauelle'a sytuacja jest inna nie mozemy wykupic mieszkan , poniewaz miasto kaze zaplacic nam za publiczna droge ma to cos wspolnego z gruntem ktory przy wykupie mieszkania tak jakby ma przynalezec do lokalu wlasnosciowego , my nie chcemy placic za droge publiczna i dlatego musimy czekac az miasto zrobi inne plany do wykupu gruntu trwa to juz kilka lat


To jest inna kwestia - miasto wycięło numer i zrobiło działki dokładnie po obrysie budynków.
Oznacza to iż np. balkon znajduje się już nad inną działką, nie mówiąc o śmietnikach, podwórkach czy ... wejściach do klatek.
Teraz miasto próbuje wymusić od wspólnot wykup tych terenów.

A ponieważ miasto zakłada iż wspólnoty w końcu będą musiały to kupić - więc w tym momencie może blokować wykupy do czasu aż będzie znana ostateczna wielkość działek i udział w nich lokali.
Jednym słowem - totalny burdel

_________________
Nieruchomości
netpagowski
Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 07, 2006 13:25
Posty: 80

PostWysłany: Czw Sie 10, 2006 22:19    Temat postu: I co dalej??????

Jak znam życie jeśli nowe plany zagospodarowanie będą to za kilka lat

Ja boje się jednej sprawy jak nie weykupi się naszych mieszakań, to możemy trafić w prywatne ręce .

A może to wyglądać tak:

Miasto w swoim wieloletnim planie gospodarki mieszkaniowej ma zamiar utworzyc spółkę, której to
GZNK (czyli Miasto) przekaże zasób komunlany.
Udziałowcem spółki będziena początku zapewne miasto. Ale jak długo?? Spółkę można
sprzedać . Można wprowadzić innego uddziałowca. Spółki nie da się już tak łatwo kontrolować. Po
za tym spółka będzi nastawiona na zysk. Taka jest rola firm w gospodarce rynkowej. W efekcie
spółkę mogą przejąć osoby prywante - formalnie jako właściciele lub nieformalnie jako zarządzjajcy
spółką. Wtedy do przekrętów może być droga otwarta. Prywatq i nepotyzm to niestety standard.
Oczywiście wszystko zalezy od intencji władz. A tu należałoby postawić pytanie - Czy nasi władni mają czyste intemcje (juz paru sprawy za różne przekręty miało lub ma).



Czy tak będzie nie wiem. Ale wole nie doświadczać tego na sobie i mojej rodzinie.
Mitoko 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 28, 2006 23:17
Posty: 252
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sie 11, 2006 0:24    Temat postu: Re: Wykup mieszkania komunalnego i te 70% - Czy ktoś ma problem

Jeszcze raz powtórzę - miasto nie może pozostać bez zasobu komunalnego - wymogi ustawowe.

Natomiast możliwy byłby przetarg na spółkę zarządzającą

_________________
Nieruchomości
netpagowski1
Gość





PostWysłany: Pią Sie 11, 2006 8:45    Temat postu: Wykup

Drogi Mitoko, to co móiwsz to prawda. . Ale to nie znaczy, że miasto musi mieć zasób w nierentownym z jego punktu widzenia starym budownictwie.

Ja nie mówię, zeby ten zasob całkowice zlikwidować. Jednak mam uzasadnione obawy co dto tego że przejęcie przez spółkę tego zasobu to może być krok w kierunku "niezłych przekrętów". Oby tak nie było.
Raz jednak powtórzę ja na swojej skórze nie chcę tego doświadczać.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama